Miki o Estonsku

22. července 2011 v 22:57 | L. |  O5 za 5

Zážitky z Estonska

22. listopadu 2010 v 17:57 | Vašek
Pořadatelé Platform 11+ nás z letiště odvezli autobusem do velmi luxusního hotelu, kde jsme měli po první večeři seznamovací večer. Po zbytek týdne už jsme čas trávili v nedaleké knihovně, kde bylo malé divadlo s úžasnou akustikou, díky které v sále výborně zněly lidové písně jak estonské, tak i všech ostatních národů. Zato divadelní jídelna už tak dobrá nebyla.
Každý den jsme hráli úžasná představení, i když některé hry byly pořádně potrhlé a bez pointy. Asi tak od třetího dne jsme začali mít dílny s různými experty na cokoliv. Od hudby přes pantomimu až samozřejmě k divadlu.
Asi jsem ještě nezmínil, že Platfotm 11+ je mezinárodní projekt, což znamená, že jsme se sjeli z různých zemí. Hosty byly slečny ze Slovenské republiky, kamarádští Angličané z malého městečka York, místní Estonci a my, rodáci z České republiky, s řízkem a naší českou kolou. Naše výprava byla nejmladší. Obavy, že nás ostatní dvacetiletí zkušení divadelníci odstrčí, se naštěstí nevyplnily. Všichni byli hodně přátelští a starostlivě nám pomáhali s angličtinou, ve které také probíhaly všechny dílny, hry a především naše závěrečné představení. To spolu s velkou party, která trvala až do ranních hodin, také celý týden uzavřelo.
Kvůli Ulici jsem musel odletět o den dříve, proto ani nevím, co se poslední den všechno dělo. Ale věřím, že to bylo stejně tak skvělé jako zbytek týdne. Všichni jsme z Estonska nadšení a doufáme, že se tam zase někdy vrátíme. Příští rok se bude setkání Platform 11+ konat v Bratislavě, za dva roky by mělo být u nás v Plzni. A my jen doufáme, že se všichni znovu sejdeme.
Kostel v Tallinnu
Tallinnská radnice
To je ta knihovna, ve které jsme trávili nejvíce času
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:04 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.