Miki v Estonsku

22. července 2011 v 22:56 | L. |  O5 za 5

Hurá do Estonska!

19. listopadu 2010 v 17:52 | Vašek
Očekávání - vysoké. Zabalené věci - žádné.
Nikdy jsme nepřekročili práh naší země. Většina z nás ani nikdy neletěla letadlem. Letenky už ale byly objednané na naše jména. Už nebylo cesty zpět. Kdo by taky couval?
S dramatickým kroužkem jsme měli vyrazit na naši zatím největší cestu. Byli jsme zařazeni do programu s názvem Platform 11+ a pozváni do Estonska, přesněji do Tallinnu. Příprava byla veliká. Museli jsme například přivézt typické české jídlo nebo si natrénovat co nejzajímavější představení našeho města a země. Tyto úkoly a pár dalších jsme splnili sice asi den před odjezdem, ale splnili. A to znamenalo, že jsme se mohli vydat na cestu plnou vtipů, srandy, platonických lásek a celních kontrolorů.
V sobotu ráno jsme se vydali směr Praha-Ruzyně. Zde jsme se v hojném počtu rovných osmi lidí sešli, rozloučili se svými drahými příbuznými a stoupli si do fronty na odbavení. Všechno šlo jak po másle, a tak jsme se s hladkým odletem a ještě hladším přistáním dostali až do naší cílové destinace, do Estonska. Do země, kde z přistávací dráhy seškrabávali poslední zbytky sněhu, které nestihli seškrábat den předtím. Do země, kde mají čepice spojené se šálou. Do země, kde dlouho vládla tvrdá ruka ruského režimu a následky toho jsou znát dodnes.
Ruský pravoslavný chrám Alexandra Něvského
Foto a zdroj :TV Nova
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.